Çiftlikte ve Nakilde Hayvan Refahı Resmi Kontrolleri Konulu Eğitim

Tem 19, 2018 mehmet, yazı


Bakanlığımız ve Fransa-Macaristan konsorsiyumu işbirliği çerçevesinde yürütülen TR 13 IB AG 03 no’lu “Capacity Building Regarding Official Controls, Risk Communication and Risk Assessment, Animal Welfare, Zoonoses and Animal By-Product Management” konulu eşleştirme projesi Genel Müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Proje kapsamında Ankara ilinde Bakanlığımız Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi (UTEM)’ nde 16-19 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Kesimde, Çiftlikte ve Nakilde Hayvan Refahı Resmi Kontrolleri” konulu bir eğitim düzenlenmiştir.

Genel Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı’ndan Daire Başkanı Dr .Özhan TÜRKYILMAZ, Veteriner Hekim Dr.Visal KAYACIK, Veteriner Hekim Ali ŞİMŞEK, Veteriner Hekim Aydın YAĞIZ, Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanlığı’ndan Veteriner Hekim Rıfat ÖZDEN ile Fransa Tarım Bakanlığından Veteriner Hekim Laura PAGET, Uzman Virginie BARBIER ve Uzman Xavier BARRON’un eğitimci olarak katıldığı program dört gün sürmüştür.

Eğitime 32 ilden ve bakanlığımız merkez birimlerinden personel katılmış olup; özellikle kesimde, çiftlikte ve nakilde hayvan refahına yönelik uygulamalar ile veteriner kontrolleri hakkında bilgiler verilmiştir. Eğitim sonunda 48 katılımcıya törenle sertifikaları dağıtılmıştır.​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.